ماه (تقویمی) روزنامه مطبوعات تیتر امروز روزنامه ها

ماه (تقویمی): روزنامه مطبوعات تیتر امروز روزنامه ها

گت بلاگز اخبار اجتماعی دوستان زنجاني نمي‌خواهند او نجات پيدا کند

ماجراي زنجاني و دوستان خارجي‌اش همچنان ادامه دارد. بعد از وزير نفت که گفته بود اموال زنجاني خريدار ندارد، مسئول کميته مطالبات وزارت نفت هم مي‌گويد: «دوستان آقاي

دوستان زنجاني نمي‌خواهند او نجات پيدا کند

دوستان زنجاني نمي خواهند او نجات پيدا کند

عبارات مهم : ايران

ماجراي زنجاني و دوستان خارجي اش همچنان ادامه دارد. بعد از وزير نفت که گفته بود اموال زنجاني خريدار ندارد، مسئول کميته مطالبات وزارت نفت هم مي گويد: «دوستان آقاي زنجاني در تاجيکستان، ترکيه و مالزي نمي خواهند او نجات يابد؛ چون اموال بابک زنجاني به نام آنها و در اختيارشان است».

به گزارش «شانا» سيداصغر هندي همچنين از آمادگي شرکت ملي نفت ايران براي استرداد اموال بابک زنجاني بعد از دريافت کامل بدهي‎هايش خبر داد. او راجع به اينکه آيا شرکت ملي نفت در قبال دريافت مطالباتش از بابک زنجاني آمادگي بعد دادن اموال توقيف شده است او را دارد يا خير، گفت: «شرکت ملي نفت ايران از ابتدا به دنبال اموال آقاي بابک زنجاني نبوده و به علت پرداخت نشدن بدهي از طرف او، اين اموال به عنوان بخشي از مطالبات دولت به شرکت ملي نفت تحميل شده است است». او افزود: «در صورت پرداخت کامل بدهي‎ها، اموال اين مجرم نفتي قابل استرداد است».

دوستان زنجاني نمي‌خواهند او نجات پيدا کند

در حالي که بابک زنجاني ٩ دي ١٣٩٢ بازداشت شده، او نه تنها بدهي هاي خود را پرداخت نکرده؛ بلکه چندين مرتبه اعلام شده است که دوستان زنجاني در خارج از کشور حاضرند بدهي هاي او را پرداخت کنند؛ ولی خبري از پرداخت بدهي ها نشده است.

«هندي» با تأکيد بر اينکه وظيفه ذاتي شرکت ملي نفت ايران اکتشاف، استخراج نفت و گاز و فروش آنهاست، تصريح کرد: «نگهداري و اداره اموال اين چنيني خارج از وظيفه ذاتي اين شرکت است و ما ترجيح مي دهيم مطالبات شرکت ملي نفت، وصول و اين اموال به صاحب آن يا هرکس ديگري تحويل داده شود».

ماجراي زنجاني و دوستان خارجي‌اش همچنان ادامه دارد. بعد از وزير نفت که گفته بود اموال زنجاني خريدار ندارد، مسئول کميته مطالبات وزارت نفت هم مي‌گويد: «دوستان آقاي

او ادامه داد: «شرکت ملي نفت براي دريافت مطالبات خود از بابک زنجاني شماره حساب هاي ريالي و ارزي را به مجرم و وکيل ايشان از طريق قوه قضائيه اعلام کرده و آمادگي خود را براي دريافت اين مطالبات با ارزهاي يورو، يوان و درهم ابراز کرده است».

مشاور حقوقي وزير نفت تصريح کرد: «در صورت همکاري دوستان و نزديکان آقاي زنجاني، بخش عمده اي از بدهي‎هاي اين مجرم نفتي پوشش داده مي شود که در اين صورت کمک بزرگي به آقاي زنجاني خواهد بود. در واقع نجات آقاي زنجاني دست خود او و دوستان او است».

«هندي» تأکيد کرد: «شرکت ملي نفت از همان ابتدا دنبال دريافت مطالباتش بوده و هم اکنون راه باز هست. اگر مي خواهند بدهي را پرداخت کنند، مي توانند به حساب هاي اعلامي يا به حساب قوه قضائيه واريز کنند».

دوستان زنجاني نمي‌خواهند او نجات پيدا کند

مسئول کميته مطالبات وزارت نفت پيش تر راجع به همکاري وزارت نفت با قوه قضائيه در پرونده بابک زنجاني مراحل را به شرح زير گفته بود: «همکاري ما با قوه قضائيه در چند مرحله بوده هست؛ نخست براي طرح شکايت و ارائه مدارک و اطلاعات به بازپرس جهت پاسخ دادن به پرسش هاي ايشان و تکميل پرونده؛ دوم، اعزام همکاران به همراه هيئت‎هاي نمايندگي قوه قضائيه، وزارت اطلاعات، وزارت امور خارجه و بانک مرکزي براي شناسايي و رديابي اموال متهم در خارج از کشور و تلاش جهت تملک اموال شناسايي شده است يا طرح دعوي در محاکم برخي از کشورها که ادعا مي شده است اموال متهم را در آنجا تصاحب کرده اند (لازم به تأکيد است که وزارت نفت نمايندگان خود را در بيش از ۱۰ مورد براي بررسي و شناسايي اموال متهم به خارج اعزام کرده که البته عموما بي نتيجه بوده است)؛ سوم، همکاري با معاون اول محترم قوه قضائيه بعد از طرح عنوان در ستاد مبارزه با مفاسد کلان اقتصادي و اخذ رهنمود و کمک از ايشان؛ چهارم، همکاري تنگاتنگ با دادستان محترم پایتخت کشور عزیزمان ایران و معاون محترم دادستان براي شناسايي و کارشناسي اموال به نحوي که سه بار اموال متهم با بيش از ۱۸۰ کارشناس، ارزيابي شده است و بخش عمده اي از اموال داخل کشور بابت مطالبات در اختيار شرکت ملي نفت ايران قرار گرفته هست؛ پنجم، پيگيري براي انتقال برخي ديگر از اموال متهم که هنوز در اختيار شرکت ملي نفت قرار نگرفته يا به شرکت ملي نفت انتقال یافته نشده هست. علاوه بر پيگيري‎هاي مکاتبه اي و تلفني، به صورت هفتگي يا حداقل سه هفته يک بار با معاون محترم دادستان و در مواقعي هم با متهم، جلساتي برگزار شده است تا بتوان نسبت به شناسايي و ارزيابي اين اموال اقدام و آنها را به شرکت ملي نفت ايران انتقال داد».

پيش از اين «بيژن نامدارزنگنه» به «خانه ملت» گفته بود: «رقمي که در حکم اوليه بابک زنجاني حدود دو ميليارد دلار آمده، با آنچه نظر وزارت نفت بوده، تفاوت دارد و وزارت نفت آن را تکميل مي کند؛ چراکه از نظر وزارت نفت اين بدهي حدود چهار ميليارد دلار با احتساب خسارت بوده که حدود ٢.٧ ميليارد دلار اصل بدهي است». وزير نفت افزود: «پول بابک زنجاني پول وزارت نفت نبوده؛ چراکه اين پول را از بانک ها قرض گرفته و تمام اين سال ها سود آن پرداخت شده است و در آينده نيز بايد سود آن به وسیله وزارت نفت پرداخت شود».

ماجراي زنجاني و دوستان خارجي‌اش همچنان ادامه دارد. بعد از وزير نفت که گفته بود اموال زنجاني خريدار ندارد، مسئول کميته مطالبات وزارت نفت هم مي‌گويد: «دوستان آقاي

او با اشاره به اموال زنجاني، افزود: «وزارت نفت احتياجي به اين اموالی مانند مجموعه ساختماني در جماران، ويلا در لواسان، هتلي در کيش و هتل نيمه تمام در قشم نداشته و اين اموال براي وزارتخانه کارايي ندارد».

بابک زنجاني متهم است که پول نفت هايي را که در دوران تحريم فروخته، بازنگردانده که همين عنوان باعث بازداشتش شد. البته حدود دو سال بعد از بازداشت، با برگزاري چندين جلسه دادگاه، او به اعدام محکوم شد؛ اعتراض متهم به رأي دادگاه هم افاقه نکرد و آذر ٩٥ حکم اعدام او از سوي ديوان عالي کشور تأييد شد. اخيرا هم دو نفر از همدستان او که متهمان رديف دوم و سوم بودند و براي آنها هم حکم اعدام صادر شده است بود، بعد از نقض حکم اعدام ارزش دوباره در حال محاکمه هستند. با تمام اين اوصاف زنجاني همچنان از بازپرداخت بدهي هايش به وزارت نفت طفره مي رود و به قول معاون اول رئيس جمهوري، «گردن کلفتي» مي کند.

دوستان زنجاني نمي‌خواهند او نجات پيدا کند

واژه های کلیدی: ايران | وزارت اطلاعات | وزارت امور خارجه | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs