ماه (تقویمی) روزنامه مطبوعات تیتر امروز روزنامه ها

ماه (تقویمی): روزنامه مطبوعات تیتر امروز روزنامه ها

گت بلاگز اخبار گوناگون گران‌ترین کتاب‌های دنیا کدامند؟

دفعه بعدی که خواستید از قیمت کتابی که می خرید شکایت کنید این مطلب را بخوانید. قصه های بیدل قصه گو (The Tales of Beedle the Bard) بیدل قصه گو در سال ۲۰۰۷ ان

گران‌ترین کتاب‌های دنیا کدامند؟

گران ترین کتاب های دنیا کدامند؟

عبارات مهم : تاریخ

دفعه بعدی که خواستید از قیمت کتابی که می خرید شکایت کنید این مطلب را بخوانید.

قصه های بیدل قصه گو (The Tales of Beedle the Bard)
بیدل قصه گو در سال ۲۰۰۷ انتشار یافته و حاوی داستان های جادوگری است که نقش مهمی در آخرین کتاب مجموعه هری پاتر ایفا می کند. زن رولینگ هفت نسخه دست نویس از بیدل را تولید کرده که با تصویرسازی های خودش پر شده است هست. این کتاب ها فوق العاده قشنگ و دارای جلد چرمی با تزئینات نقره و سنگ های قیمتی هستند. رولینگ شش نسخه از این کتاب را به دوستانش و کسانی که روی هری پاتر کار کردند داد، ولی یکی از آن ها را در آمازون به حراج گذاشت. یکی از طرفدارانش آن را به قیمت ۳.۹۸ میلیون دلار خرید و رولینگ این پول را به خیریه کودکان اهدا کرد. کتاب بیدل قصه گو یکی از گران ترین کتاب هایی است که در قرن بیست و یک نوشته و انتشار یافته است.

گران‌ترین کتاب‌های دنیا کدامند؟

رساله درختان میوه (Traité des arbres fruitiers)
این کتاب خطی قرن هجدهمی فرانسوی به وسیله هنری لوئیس نوشته شده است و مشمول بر پنج جلد است که با تصویرسازی های دقیق پر شده است هست. این نسخه دست نویس در سال ۲۰۰۶، ۴.۵ میلیون دلارفروخته شد. بله، یک نفر چهار و نیم میلیون دلار جهت کتابی راجع به درختان میوه هزینه کرده است!

کتاب مقدس گوتنبرگ (The Gutenberg Bible)
این نخستین نسخه کتاب مقدس است که با چاپ سربی به وسیله یوهانس گوتنبرگ چاپ شده است هست. کتاب مقدس گوتنبرگ باوجود تولید انبوه، هنوز فوق العاده کمیاب و باارزش است که از قیمت ۵.۴ میلیون دلاری آن کاملا مشخص هست. فقط ۴۸ نسخه از کتاب های مهم که در دهه ۱۴۵۰ چاپ شدند، باقی مانده هست. خریدار این نسخه یک کتابفروش بزرگ ژاپنی بود که در سال ۱۹۸۷ رکورد گرانترین کتاب خریداری شده است را ثبت کرد.

دفعه بعدی که خواستید از قیمت کتابی که می خرید شکایت کنید این مطلب را بخوانید. قصه های بیدل قصه گو (The Tales of Beedle the Bard) بیدل قصه گو در سال ۲۰۰۷ ان

برگ اول کمدی، تاریخ و تراژدی (First Folio Comedies, Histories and Tragedies)
مجموعه نمایشنامه های ویلیام شکسپیر یکی از عالی ترین گنجینه های ادبی تاریخ هستند. از ۷۵۰ نسخه ای که هفت سال بعد از فوت شکسپیر در سال ۱۶۲۳ منتشر شد، تنها ۲۲۸ نسخه باقی مانده هست. پل آلن، بنیانگذار مایکروسافت یکی از آن ها را در حراجی سال ۲۰۰۱ به قیمت ۶.۵ میلیون دلار خرید.

حکایت های کانتربری (The Canterbury Tales)
این مجموعه داستان های ماندگار از قرون وسطی که به وسیله شاعر قرن چهاردهمی جفری چاسر (Geoffrey Chaucer) نوشته شده، در سال ۱۹۹۸ به قیمت ۷.۵ میلیون دلار فروخته شد. امروزه تنها ۱۲ نسخه مهم وجود دارد که در قالب ۱۷۰۰۰ خط و ۲۴ داستان نوشته شده است است.

پرندگان آمریکا (Birds of America)
جان جیمز اودوبان (John James Audubon) در سال های ۱۸۲۷ تا ۱۸۳۸ مجموعه کتاب های نفیسی انتشار داده است که صد ها گونه پرنده آمریکای شمالی را به تصویر می کشد. در مجموع ۴۳۵ تصویر سازی نسخه اول پرندگان آمریکا را تشکیل می دهند که تنها ۱۱۹ نسخه از آن باقی مانده هست. چیزی دیگری که این کتاب را ارزشمند می کند این است که شش گونه از پرنده هایی که در آن نشان داده شده، اکنون منقرض شده است اند. در سال ۲۰۱۰ گرانترین نسخه پرندگان آمریکا به قیمت ۱۱.۵ میلیون دلار در لندن فروخته شد. دو نسخه دیگر هم در قرن بیستم به قیمت های ۸.۸ میلیون دلار در سال ۲۰۰۰ و ۷.۹ میلیون دلار در سال ۲۰۱۲ فروخته شدند.

گران‌ترین کتاب‌های دنیا کدامند؟

انجیل هنری شیردل (The Gospel of Henry the Lion)
هنری شیردل که از سال ۱۱۴۲ تا ۱۱۸۰ دوک باواریا بوده که این کتاب را سفارش داده هست. متن این کتاب شاهکار هست، ۲۶۶ صفحه که با ۵۰ تصویرسازی رومی پر شده است که صحنه هایی از چهار انجیل را نشان می دهد. این کتاب در سال ۱۹۸۳ به قیمت ۱۱.۷ میلیون دلار فروخته شد. امروزه نسخه خطی کامل در کتابخانه ای در آلمان نگهداری و هر دو سال یکبار نمایش داده می شود.

دفعه بعدی که خواستید از قیمت کتابی که می خرید شکایت کنید این مطلب را بخوانید. قصه های بیدل قصه گو (The Tales of Beedle the Bard) بیدل قصه گو در سال ۲۰۰۷ ان

کتاب دعای روتچیلد (Rothschild Prayer Book)
این کتاب مشمول بر چند دعاست که ۱۳.۴ میلیون دلار قیمت دارد. کتاب دعای روتچیلد در اوایل دهه ۱۵۰۰ گردآوری شده است و ۲۵۴ صفحه دارد. در سال ۱۹۹۹ یک تاجر استرالیایی آن را خرید و به کتابخانه ملی استرالیا در کانبرا امانت داد.

کتاب سرود خلیج (Bay Psalm)
کتاب سرود خلیج نخستین کتابی است که در آمریکا چاپ شده است هست. در سال ۱۶۴۰، کتاب سرود خلیج در چاپخانه های کمبریج، ماساچوست منتشر شد. حدود ۱۱ نسخه از آن هنوز دست نخورده وجود دارد که در اختیار کتابخانه ها و دانشگاه هاست. ولی یکی از آن ها متعلق به بازرگان آمریکایی است که در سال ۲۰۱۳ به قیمت ۱۴.۲ میلیون دلار آن را خرید.

گران‌ترین کتاب‌های دنیا کدامند؟

انجیل سنت کاتبرت (St. Cuthbert Gospel)
این نسخه جیبی انجیل یکی از نخستین نمونه های باقی مانده صحافی غربی هست. این کتاب در قرن هشتم ایجاد شده است و سال ها در تابوت سنت کاتبرت بوده هست. ابعاد این کتاب ۱۴ در ۹ سانتیمتر هست. کتابخانه بریتانیا آن را ۱۰.۷ میلیون دلار خریده است.

منشور کبیر یا مگنا کارتا (The Magna Carta)
مگنا کارتا منشور قرن سیزدهمی قانون انگلیس و یکی از مشهورترین متون تاریخ هست. این کتاب یکی از نخستین مفاهیم اساسی حقوق بشر است و قدرت پادشاه را محدود می کند. امروزه تنها ۱۷ نسخه از آن باقی مانده که یکی از آن ها به قیمت ۲۱.۳ میلیون دلار در سال ۲۰۰۷ فروخته شد.

مستندات لستر (The Codex Leicester)
حتما نام نویسنده این کتاب را شنیده اید: لئوناردو داوینچی؛ و حتما خریدار آن را هم می شناسید: بیل گیتس. رکورد فعلی گرانترین کتاب تاریخ متعلق به این کتاب ۷۲ صفحه ای است که با یادداشت ها و نظریه های نابغه رنسانس پر شده است هست. در سال ۱۹۹۴ بیل گیتس آن را از یک کلکسیونر هنری به قیمت ۳۰.۸ میلیون دلار خرید.

برترین ها

واژه های کلیدی: تاریخ | مجموعه | میلیون | آمریکا | آمریکایی | کتابخانه | اخبار گوناگون

گران‌ترین کتاب‌های دنیا کدامند؟

گران‌ترین کتاب‌های دنیا کدامند؟

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs